Cała Polska czyta dzieciom

Ogólnopolska społeczna kampania „Cała Polska czyta dzieciom”

W październiku 2003r. nauczycielki nauczania zintegrowanego nawiązały współpracę z Fundacją „ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego” i przystąpiły do społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Celem uczestniczenia w kampanii jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, pokazanie przyjemności wynikających z czytania oraz propagowanie innych form spędzania wolnego czasu.
Uczniowie w ramach kampanii uczestniczą w konkursach literackich, czytelniczych i plastycznych związanych z bohaterami literackimi baśni i książek dla dzieci. Prezentowali również przedstawienia na podstawie książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek” oraz opowiadania „Gniew”  G. Kasdepke.
Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych, konkursach oraz spotkaniach z autorami książek dla dzieci. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach ze skrzypaczką i autorką książek o Fryderyku Chopinie Izabelą Klebańską (2010r.), pisarzem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsowiczem (2011r.) oraz z pisarzem i twórcą telewizyjnych programów dla dzieci Andrzejem Grabowskim (2011r.). Mieliśmy również przyjemność gościć w szkole autora książek dla dzieci i młodzieży Grzegorza Kasdepke ( 2004r. i 2013r.).
Uczniowie brali udział w spotkaniach z panią Ewą Sotomską, przedstawicielką Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej, poznali historię miasta i regionu oraz uczestniczyli w spacerze po działdowskiej starówce.
Realizując zadania w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie mają możliwość wyrażania swoich uczuć, przedstawienia swojego sposobu widzenia świata, pracując w zespołach doskonalą umiejętności komunikowania się, wspólnego organizowania swojej pracy, inspirowania i wzajemnego wspierania się.
Koordynatorem działań w szkole na poziomie klas I – III jest p. Lidia Dykty.